У Дніпрі працює відділення допомоги бездомним особам та особам з низьким рівнем доходів: як звернутися


Людмила та Сергій приїхали до Дніпра з Мирнограда, що на Донеччині. Третій тиждень проживають у спеціальному відділенні, де допомагають бездомним особам та особам з низьким рівнем доходів.  

«У рідному місті були постійні обстріли. Не знали куди їхати. Розповіли, що є у Дніпрі такий центр, де допомагають у відновленні документів. Тут умови дуже добрі: харчування,  гаряча вода, улаштовані вбиральні та місця для відпочинку», — розповів пан Сергій. Його дружина Людмила не бачить. Має інвалідність. Їй тут відновлюють документи.


«Приємно, що не відвернулись від нас та допомагають», — додає пані Людмила.


Цьогоріч у цьому відділенні отримали допомогу 27 внутрішньо переміщених осіб.


«Ми приймаємо також і ВПО. Пройшла їх вже велика кількість через нас. Ми допомогли з документами, і вони поїхали до родичів за кордон», — розповів Максим Єрьоменко, директор міського центру соціальної допомоги Дніпровської міськради.


Також центр співпрацює з організацією «Схід SOS».


«У рамах меморандуму організовується виїзд осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку у відділенні, до Норвегії та Естонії. Цьогоріч таким чином було евакуйовано 14 наших підопічних», — додав Максим Єрьоменко.


Авжеж у відділенні допомагають бездомним особам та особам з низьким рівнем доходів подолати складні життєві обставини та повернутись у соціум. Пану Андрію – 65 років. Звернувся до закладу по допомогу в оновленні документів, аби піти на роботу та знайти житло. До того ж у закладі допомогли чоловікові й в лікуванні.

«У відділенні мене оглянули й одразу викликали швидку, діагностували запущену пневмонію. У лікарні пролікували. Зараз на етапі відновлення паспорта. Дуже вдячний працівникам закладу за таке хороше ставлення до мене», – розповів свою життєву історію пан Андрій.


«У цьому відділенні Міського центру соціальної допомоги можна переночувати та отримати соціальний супровід. Це влаштування до притулку (нічне перебування), відновлення документів, супровід та допомога в отриманні реєстрації місця проживання, супровід та допомога в оформленні та отриманні пенсії, групи інвалідності та влаштуванні до будинку-інтернату. До того ж по місту курсує спеціальний «Соціальний патруль», який  виявляє бездомних. У 2024 році проведено 42 виїзди соціального патруля, виявлено 68 осіб, з яких 40 звернулися до відділення для отримання послуг», — прокоментував Максим Єрьоменко.




До відділення можна звернутися особисто за адресою: вул. Лоцманська, 22-А.

Довідка:

У 2024 році відділення надало такі послуги бездомним особам:

  • ночівля та харчування – 11 169;
  • відновлення та продовження документів – 36 особам;
  • реєстрація за юридичною адресою центру – 28 осіб;
  • влаштування до будинку-інтернату та медичних закладів, хоспісу –  11 осіб;