У Дніпропетровській області на 27% зросла аварійність мереж через графіки: енергетики просять мешканців про допомогу
У Дніпропетровській області майже на третину зросла кількість аварій на електромережах. Переважно виходить з ладу обладнання низького рівня напруги, що безпосередньо живить будинки жителів. Одна з основних причин аварій – одночасне вмикання мешканцями області енергоємних приладів відразу після відновлення електропостачання. Фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі дали поради, як допомогти цього уникнути.
Завдяки графікам стабілізаційних відключень енергетикам вдається стабілізувати енергосистему країни після ворожих ударів по енергооб’єктах. Також вони допомагають рівномірно розподілити наявну дефіцитну електроенергію серед усіх мешканців Дніпропетровської області. В той же час застосування графіків стає причиною більш інтенсивного зносу обладнання та зростання аварійності.
«Порівняно з періодом до застосування стабілізаційних відключень, що почались з 18 листопада, кількість аварій зросла в середньому на 27%. Особливо це стосується мереж низького рівня напруги, що безпосередньо живлять будинки мешканців Дніпропетровщини. Вони перевантажуються, коли люди після відновлення електропостачання одночасно вмикають усі наявні в оселі прилади – електроопалення, електроплити, пральні машини, бойлери тощо. Ми просимо мешканців про допомогу – більш раціонально використовувати електроенергію та дотримуватися простих правил після повернення світла», – зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.
Щоб допомогти енергетикам і не наражати обладнання своїх будинків на небезпеку виникнення аварій:
- Від’єднайте від мережі всі енергоємні прилади під час стабілізаційного відключення (темно-сірої зони графіка): пральні машини, чайники, бойлери, електронагрівачі, електроопалення, електроплити. А також світло в приміщеннях, де в цей час не перебувають люди.
- Після того, як з’явилось світло, не вмикайте одночасно всю потужну техніку. Якщо вдома декілька енергоємних приладів, слід користуватися ними по черзі: вмикати один лише після того, як завершує роботу інший.
- Енергоємні прилади, які мають таймери включення, варто запрограмувати на роботу в нічний час з 00:00 до 06:00.
- Клієнтам, які користуються електродвигунами та насосними станціями, рекомендуємо відключати їх від мережі (електродвигуни дають надзвичайно високе навантаження на електромережі під час свого пуску). Вмикати їх потрібно через 20-30 хвилин після появи електроенергії.
Довідка:
ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій та Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,5 млн домогосподарств і 158 тис підприємств
Група ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичного сектору України. В компаніях Групи ДТЕК працюють 55 000 співробітників.
Компанії Групи ДТЕК займаються виробництвом електроенергії на вітрових, сонячних та теплових електростанціях, видобутком природного газу та вугілля, здійснюють трейдинг енергоресурсами на місцевому та міжнародних ринках, розподіляють та постачають електричну енергію споживачам, надають енергоефективні послуги клієнтам, розвивають мережі високошвидкісних зарядних станцій.