В регіоні стартував четвертий фестиваль «Діти вивчають країну», який розгорнули в рамках програми патріотичного виховання
В Дніпропетровському регіоні стартував четвертий фестиваль «Діти вивчають країну», який розгорнули в рамках програми патріотичного виховання». Фестиваль проходить за підтримки Дніпропетровської обласної ради. Про це розповіли організатори заходу.
«Ми тримаємо тісний зв’язок із нашими КП, підтримуємо його і його керівників у організації проведення дитячих археологічних розкопок. Крім того в рамках фестивалю відбуваються розкопки, дослідження, експедиції та презентації історичних проєктів. Обласна рада підтримує дітей, які зголосились взяти участь у фестивалі. Наприклад цієї неділі юні археологи — учасники експедиції отримали подарунки від голови обласної ради: активні колонки, повербанки та наушники. Всього 11 дітей отримали подарунки. Приводом стала посвята в археологи, яку провели на території місця розкопок», - розповів Анатолій Коломоєць.
Директор КП «Центр народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради» Віктор Бонякзазначив, що фестиваль був проведений вперше у 2018 році в селищі Токівське Апостолівського району. Там діти долучились до проведені розкопок на місці стоянки древніх людей. Фестиваль був всеукраїнським, в ньому брали участь гості з Харкова, Запоріжжя, Полтави.
«У 2019р була організована експедиція для вивчення Української укріпленої лінії в районі р. Оріль та с Китайгород. Був виданий науково-пулярний альманах природних та історичних пам’яток Царичанського району Дніпропетровської області «Приорілля. Природа та історія», в якому зібрані статі та фотографії місць досліджень та церков козацького бароко які єдині збереглися в Україні. У 2020 в рамках фестивалю проведені унікальні розкопки на острові Самарський першого Єкатеринослава Кільченьского, який був загублений на 200 років. Наша експедиція знайшла артефакти які доводять, що місто було багатим та вело торгівлю з країнами Європи що підтверджують торгові печатки. Також був випущений черговий альманах «Катеринослав на Кільчені. Історія зниклого міста» в експедиції приймають участь студенти та школярі області», - розповів Віктор Боняк.
Iсторик, керівник експедиції Олександр Старик додав, що подібні фестивалі проходять вже не перший рік у співпраці з обласною радою.
«Нам приємно, що є така зацікавленість і те, що завжди є результат. До нас приїздять діти, працюють і дивляться яким чином відбуваються розкопки. Ми намагаємося для них знаходити такі місця, де є не тільки пам’ятки археології, а і природа. Зокрема це був острів, Царичанський район. Зараз – це Токівська, яка відома своїм водоспадом і каньйоном. Тобто є можливість взагалі помилуватися всім різноманіттям нашого краю і регіону області», - зазначив Олександр Старік.
Подібні фестивалі направлені на сприяння зростання освітнього рівня. Таким чином організатори намагаються виростити те покоління, яке будуть розуміти специфіку археологічних досліджень і їх важливість для цілих поколінь.
Окрім цього, за результами експедиції буде випущено альманах у 500 примірниках. Зроблено це буде коштом обласного бюджету. Це дозволить ще більше його популяризувати і розповсюдити.