Спецтема

Від сьогодні Дніпропетровщина у «червоній зоні»: заклади працюватимуть «на виніс», робота кіно, ТРЦ, фітнесцентрів та закладів освіти зупиняється

З 18 жовтня на території Дніпропетровщини починає діяти «червоний рівень» епідеміологічної небезпеки. Відповідне рішення ухвалили під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської обласної ради.

Від сьогодні Дніпропетровщина у «червоній зоні»: заклади працюватимуть «на виніс», робота кіно, ТРЦ, фітнесцентрів та закладів освіти зупиняється
«Зараз в регіоні кількість шпиталізованих пацієнтів з підозрою або підтвердженим Covid-19 перевищує 76 на 100 тис. населення (при гранично-дозволеному епідемічному рівні 60). Пацієнтами з коронавірусною хворобою вже заповнено більше половини лікарняних ліжок області. На 65.5% завантажені ліжка із киснем. Спинити таке стрімке поширення хвороби можна масовою вакцинацією. Однак цим способом мешканці області, нажаль, нехтують. 91% тих, хто зараз опинився на лікарняному ліжку не має жодного щеплення. Інший спосіб — карантинні обмеження. Саме вони вступають в силу вже цього понеділка. Це єдиний вихід уникнути колапсу медичної системи регіону», — зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Обмеження, які передбачає «червоний рівень» епіднебезпеки, забороняють:

  • роботу закладів громадського харчування (крім адресної доставки та замовлень навинос);
  • роботу ТРЦ та інших розважальних закладів (кінотеатрів, театрів тощо;
  • роботу закладів освіти (крім дитячих садків та початкових класів шкіл;
  • роботу непродовольчих ринків та магазинів, спортзалів, басейнів та фітнес-центрів;
  • проведення масових заходів (крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів);
  • роботу закладів культури (крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки).
Ці обмеження не діятимуть у випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений Covid-сертифікат.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

Крім Дніпропетровщини «червоний рівень» запроваджується також у Донецькій, Запорізькій та Одеській областях.