Відключення води злісним неплатникам і тим, хто самовільно підключився до мережі: інспекційний об’їзд чергового по місту у Дніпрі



У Дніпрі продовжують відключати від послуги водопостачання (водовідведення) містян, які завинили за це велику суму. Роботи проводяться в різних районах містах. Відключення боржників проводиться на підставі Постанови КМУ № 1405 (від 29.12.2023), яка дозволяє припинення надання комунальних послуг боржникам у регіонах, де не ведуться бойові дії.




Сьогодні від водопостачання відключили мешканців приватного сектору Центрального району за трьома адресами: вул. Михайла Комарова, вул. Ізмаїльська та вул. Олексія Тищика. Загальний борг мешканців цих будинків перед КП «Дніпроводоканал» становить майже 45 тис. грн.


«Відключення від водопостачання проводиться за чітким алгоритмом: спершу боржникам за 30 днів надсилають офіційне попередження про наявний борг і можливість відключення, якщо оплата не буде здійснена або не буде оформлено договір реструктуризації. За відсутності відповіді від споживача спеціальна група припинення послуг абонентам-боржникам виїжджає на місце і відключає воду. Відновлення послуги водопостачання можливе лише після повного погашення заборгованості та додаткової оплати за повторне підключення. З березня цього року у Центральному районі проведено 87 відключень боржників, загальний борг яких перевищив 1,6 млн грн. Також до претензійно-позовного відділу підприємства передано 90 справ на суму понад 5 млн грн», — розповів начальник інспекції по контролю за ремонтами експлуатаційних мереж КП «Дніпроводоканал» Сергій Ченчевич. Він 12 листопада чергує по місту.




За словами начальника абонентної служби Центрально-Чечелівського району Ігоря Мирошника, на сьогодні загальна сума боргу мешканців згаданих районів перед КП «Дніпроводоканал» перевищує 126,7 млн грн: «Нестача коштів критично впливає на роботу підприємства, зокрема, на можливість оперативно виконувати аварійні роботи. Закликаємо споживачів своєчасно сплачувати рахунки за водопостачання, аби уникнути відключення такої важливої комунальної послуги або примусового стягнення коштів у судовому порядку. У випадку фінансових труднощів підприємство готове йти назустріч – звертайтеся до районних абонентних дільниць для укладення договору реструктуризації заборгованості на зручні терміни. З початку 2024 року між мешканцями Центрального району та підприємством укладено 146 таких договорів на суму більше ніж 2,4 млн грн».




Також у рамах інспекційного об’їзду у районі виявлено так звану «глуху врізку» до мережі водопостачання по вулиці Ставковій. Мешканець, у якого виявили порушення, одразу ж вийшов на контакт із групою фахівців і висловив готовність законно врегулювати ситуацію. За домовленістю він у найкоротші терміни звернеться до «Дніпроводоканалу» для оформлення необхідних документів належним чином. Отже, водопровідна бригада перекрила подачу води за цією адресою тимчасово.

«Підприємство має необхідні технічні засоби для швидкого виявлення та ліквідації так званих «глухих врізок» — нелегальних підключень без облаштування колодязів. Такі підключення раніше було важко виявити через їхнє приховане розташування під землею. За допомогою сучасної техніки, зокрема екскаваторів, отриманих від Японії як міжнародна технічна допомога ефективно боремося з цією проблемою, яка завдає суттєвих фінансових збитків водоканалу та створює ризики для стабільного водопостачання у місті. Закликаємо всіх споживачів відповідально ставитися до водокористування: оформлювати необхідні документи, укладати договори та своєчасно сплачувати рахунки за послуги. Відсутність таких документів може призвести до відключення води. Ми продовжуємо проводити перевірки щодо виявлення нелегальних підключень до водопровідної мережі», — підкреслив Сергій Ченчевич.