Вже запустили 95% котелень та продовжують децентралізувати електрогенерацію: про підготовку Дніпропетровщини до зими
На Дніпропетровщині працюють вже 95% котелень, опалюючи школи, садочки, лікарні, житлові будинки. Підготували до холодного сезону і енергогенеруючі підприємства. Водночас продовжують децентралізувати систему, аби зробити її менш вразливою до ворожих атак. Про це під час брифінгу розповів заступник начальника Дніпропетровської ОВА Юрій Яндульський.
«Ворог завдає руйнівних ударів по українській критичній інфраструктурі. А значить маємо підсилюватися. До опалювального сезону Дніпропетровщина підійшла із стовідсотковою технічною готовністю. Його почали у середині жовтня – із об’єктів соцсфери. Зараз працюють вже 95% котелень. Окрім лікарень, шкіл, садочків, подають тепло до житлових будинків», – розповів Юрій Яндульський.
Завершені роботи і на енергогенеруючих підприємствах. Там виконали планові ремонти, розчистили повітряні лінії. Поповнили запас необхідних матеріалів. У посиленому режимі працюють аварійно-диспетчерські служби. Бригади оперативно відновлюють електромережі та газопроводи після ворожих обстрілів.
«Багато уваги приділяємо децентралізації електрогенерації. Її, зокрема, збільшимо за рахунок когенераційних установок. Три вже монтуємо. У планах встановити ще десятки в різних куточках області», – наголосив заступник начальника Дніпропетровської ОВА Юрій Яндульський.
Він додав, що підприємтсва водо-, теплопостачання, лікарні, школи й інші важливі об’єкти продовжують забезпечувати генераторами. Зараз їх майже 1700. Ще 65 встановлюють. Сформований запас пального.
«У регіоні розвинена мережа сонячних електростанцій – від дрібних до потужних. Зокрема, область – лідер країни за кількістю приватних домогосподарств, облаштованих сонячними панелями, – зазначив Юрій Яндульський, – Є вони і у закладах освіти, соцзахисту, лікарнях».
Він підкреслив, що область розробляє власну програму підтримки населення. Вона буде заохочувати користуватися альтернативними джерелами енергії. Наприклад, компенсувати частину вартості встановленого обладнання.
Вже затверджені 8 місцевих програм, які передбачають встановлення сонячних панелей на комунальних об’єктах.