Як біженцям із України не стати жертвами торгівців людьми? (КОРИСНО)

Мешканцям України, які виїжджають за кордон, слід бути пильними та обережними. Дотримуватися правил безпеки, щоб не потрапити «на гачок» торгівців людьми. Про це повідомили у прес-службі Дніпропетровської ОВА.

Як біженцям із України не стати жертвами торгівців людьми? (КОРИСНО)

«Попіклуватися про безпеку слід заздалегідь. Зробити копії документів, зберегти їх на телефоні та в електронній пошті. Ознайомитися із законодавством країни, до якої вирушаєте. Дізнатися, що необхідно, аби отримати там статус біженця, правила працевлаштування», – зазначила директорка департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОВА Олена Кришень.

Перебуваючи за кордоном, слід пам’ятати прості правила, дотримання яких убезпечить від торгівців людьми. Не залишати паспорт як заставу, не віддавати його потенційному роботодавцю «для реєстрації». Не сідати в авто до незнайомців. Якщо ж іншого виходу немає, сфотографувати номер машини і відправити його близьким.

«Будьте обачні. Нікому не давайте в руки документи, мобільний телефон. Не довіряйте сліпо і незнайомим жінкам – вони можуть бути залучені до торгівлі людьми. Щодня інформуйте рідних, де саме ви знаходитеся. Про пропозиції щодо поселення та працевлаштування», – сказала Олена Кришень.

Якщо є підозра, що потрапили в руки торговців людьми, телефонуйте 112. Це лінія екстреної допомоги в ЄС. Можна звернутися до українського посольства чи консульства, неурядових організацій. Контакти – тут.

Працює і національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501; 527.