Як Дніпро під час блекауту опікується людьми похилого віку та особами з інвалідністю

Дніпро продовжує опікуватися людьми похилого віку та особами з інвалідністю. Загалом по Дніпру на обслуговуванні у територіальних центрах близько 10 тисяч дніпрян і 7 тис. із них потрібна допомога соціального працівника вдома. Кожен робітник відвідує свого підопічного, аби допомогти йому у прибиранні квартири, приготуванні їжі, закупок у магазині тощо. Про це йдеться у повідомленні Дніпровської міської ради.




“В умовах блекауту, коли зникає світло чи звʼязок, кожен соціальний працівник знає чіткий алгоритм своїх дій. У кожного працівника є закріплені підопічні, і якщо стається блекаут, вони в першу чергу відвідують осіб з першою групою інвалідності, тих, хто майже не ходить, потім інших. Кожного підтримують, аби не хвилювались, поповнюють запаси води, продуктів та ліків. І роблять все можливе, аби мешканці ні в чому не мали потреби. Усього у нас 700 соціальних працівників, які піклуються про дніпрян”, - зазначила директорка Дніпровського міського територіального центру Ольга Мешко. 






Руслана 7 років працює соціальним робітником. Під її опікою 14 дніпрян та переселенців: “В умовах війни робота змінилась, стало трохи важче, проте ми не падаємо духом, а навпаки - робимо все, аби всім приділити увагу. Кожному поповнюємо запаси необхідних продуктів, допомагаємо з прибиранням квартири, загалом робимо все, що потрібно підопічному для нормального життя. Я вкладаю в цю справу всю свою душу, для мене це більше, ніж просто робота. Бо моєї мами не стало дуже рано, тож кожен підопічний для мене, як мої батьки”, - зазначила соціальна працівниця Руслана Гасимова. 


83-річна дніпрянка Зінаїда Сергіївна додала: “Дуже прекрасна в мене соціальна працівниця, я її називаю іноді донечка. Вона до мене приходить мінімум два рази на тиждень. Все, що може, тим і допомагає: приносить воду, хліб і все, що мені необхідно. В умовах блекауту вона теж прийшла мене провідати, принесла все, що мені необхідно. Я дуже задоволена цим терцентром та безмежно рада, що мені порадили звернутись до нього, аби я отримала допомогу та аби мені надали соціального працівника”.