Як отримати е-рецепт на ліки

Нині в Україні переважна більшість ліків є рецептурними, тобто, аби придбати їх в аптеці, потрібен рецепт від лікаря. Правомірні під час перехідного періоду (триватиме на час дії воєнного стану) як електронні, так і паперові призначення.




До речі, за словами сімейної лікарки Лариси, за програмою «Доступні ліки» препарати за електронними рецептами виписують уже декілька років.


«Без рецепту серед іншого залишилися жарознижувальні препарати, краплі для носу. Інші препарати – за рецептом лікаря, оскільки він несе юридичну відповідальність за відповідне призначення. Нині рецепт є електронним, однак можемо і в паперовому вигляді надати. Його або роздруковуємо, або надходить на телефон смс-повідомлення з відповідним кодом. Наші пацієнти поважного віку вже знають, як усе це працює. Усі інші поки що до цього не звикли, але це питання часу. Насправді виписування рецепту — процедура швидка. Існує Національний перелік ліків, які є в загальному доступі в інтернеті, де чітко позначено, які препарати є рецептурними. Із сімейними лікарями, які, власне, і виписують рецептурні ліки, можна контактувати і за допомогою різних месенджерів (вайбер, воцап, телеграм). За прийом маємо приймати 20 осіб. Але часто буває і набагато більше. Кожному, хто звертається, не відмовляємо і знаходимо час, щоб оглянути людину», — розповідає сімейна лікарка. 




Дніпрянка Олена Сотник зазначає: «Через сайт лікарі 24/7 (https://likari.in.ua (https://likari.in.ua/)) записалася на прийом до свого сімейного лікаря. Я постійно приймаю ліки, тому прийшла на прийом, аби моя лікарка видала на них рецепт. Усе пройшло максимально швидко, жодних незручностей. Усе одно до лікаря час від часу потрібно ходити, особливо, коли є хронічні захворювання, аби їх контролювати. Рецепт отримала на місяць».