Як підтримати постраждалих від сексуального насильства: на Дніпропетровщині презентували корисну методичку

Як спілкуватися з людиною, що пережила сексуальне насильство. Які питання ставити та як допомогти собі, якщо почуте зачепило надто сильно. Рекомендації викладені у методичці. Її презентували в ОВА. Напрацювання будуть корисними для правоохоронців, соцпрацівників, психологів та громадських активістів. Серед них і розповсюдять інструкції.

«Питання сексуального насильства у війну стоїть ще гостріше. У нашому регіоні багато переселенців, які тікали з «гарячих точок», пройшли окупацію. Тому маємо розуміти, як допомогти у різних ситуаціях. Тим, хто пережив найбільш травматичні події в житті», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської обласної військової адміністрації Надія Задорожна.

З методички можна дізнатися, як поставити питання жертві, аби виявити злочин. Стадії, що проходять постраждалі. Та як зрозуміти – час звернути увагу на власний ментальний стан після почутого.

Її розробили фахівчині інформаційно-консультативного жіночого центру у тандемі з Національною академією СБУ.

«Ще з 2015 року ми розпочали роботу над цим документом. Відтоді було 14 різних версій. Проаналізувавши практичний досвід та минулі рекомендації, створили вже оновлену версію брошури. Саме ці алгоритми і правила допоможуть якісно підтримати постраждалих», – підсумувала фахівчиня інформаційно-консультативного жіночого центру Олена Суслова.

Проєкт створили за підримки Офісу Віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики.