Збереження рідкісних видів птахів: ДТЕК Дніпровські електромережі встановлять 20 гніздувань для вухатих сов

Фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі встановлюють на Дніпропетровщині штучні гніздування для вухатих сов. Так допомагають зберегти популяцію цього рідкісного виду птахів, занесеного до Бернської Конвенції. Чисельність вухатої сови скорочується на території України через недостатню кількість місць для гніздування та виведення пташенят. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Вухаті сови живуть на ділянках лісу поруч із відкритими просторами, де вони люблять полювати. Власних гнізд не будують, а займають старі житла інших птахів – переважно сорок та ворон. Однак через зменшення кількості гнізд воронових їх кількість скоротилася. Щоб допомогти зберегти популяцію, фахівці ДПЕК Дніпровські електромережі виготовляють та монтують на деревах штучні гніздування. Це спеціальні ящики, які імітують дупло дерева. У них птахи можуть оселитися й вивести нове потомство.

«ДТЕК трансформує бізнес відповідно до Нової стратегії 2030, заснованої на принципах ESG, цінностях та відповідальності за прогрес у досягненні цілей сталого розвитку Глобального договору ООН. Хижі птахи особливо вразливі до антропогенного впливу. Щоб захистити рідкісні види від вимирання, встановлюємо штучні гніздування. Так торік передали 9 ящиків для сов-«сплюшок» Дніпровсько-Орільському природному заповіднику. Цього року встановимо ще 20 гніздувань для вухатих сов», – наголосив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

Штучні апартаменти для сов роблять схожим на дупло зі зручним місцем для гніздування всередині.jpeg

Штучні гнізда фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі власноруч виготовляють і за допомогою «вишки» підвішують на найбільш зручній для сов висоті – 5-7 метрів. Місця для встановлення узгоджують з орнітологами.

«Локації визначалися виходячи з потреби допомоги совам у гніздуванні. Насамперед це лісосмуги між Кривим Рогом та Софіївкою – райони населених пунктів Красне, Новопілля, водосховище Південне та інші. Тут сови охоче залишаються на зимівлю, і такі апартаменти їм дуже знадобляться», – упевнений орнітолог, експерт Українського центру дослідження хижих птахів Віталій Вєтров.


Загалом операційний холдинг ДТЕК Мережі встановить понад 100 гнізд для хижих птахів: червонокнижної сови-сплюшки, а також занесених до Бернської Конвенції вухатої сови та сокола-кібчика. Їх встановлюють у чотирьох областях: Дніпропетровській, Донецькій, Одеській та Київській.

Крім того, енергетики продовжують еколого-просвітницький проєкт #Лелеченьки, в рамках якого переносять гнізда лелек на електричних опорах на безпечні платформи. А також встановлюють птахозахисні пристрої на лініях, щоб захистити птахів від ураження струмом.

Довідка:

ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.