106-й день народження Олеся Гончара: у Дніпрі для вшанування видатного письменника провели мистецьку акцію

У Дніпрі, аби відсвяткувати 106-й день народження видатного письменника та нашого земляка Олеся Гончара, провели пленер, тобто малювання на свіжому повітрі. У ньому взяли участь вихованці закладів позашкілля, учні закладів загальної середньої освіти, студенти та пересічні містяни. Мотивами картин стали сюжети творів Гончара. Одна з учасниць заходу 15-річна Софія. Дівчина розповіла, що її дідусь особисто був знайомий з Олесем Гончаром та допомагав йому переховуватись від німців під час війни. Коли вона закінчилась, вони також підтримували зв'язок.


«Я завжди полюбляла малювати, але навчатись цього у міській студії образотворчого мистецтва «Краплинка» почала приблизно 5 місяців тому. Це дуже цікаво, мені подобається. Я вперше беру участь у подібному масштабному заході. Хочу насолодитися процесом», — поділилась Софія.


Захід пройшов на 4-х локаціях, усі вони були розташовані на вул. Короленка. Учасники акції, в залежності від того, на якій з цих локацій перебували, малювали картини за мотивами творів Гончара. Це романи «Яблука на стовпцях», «Дядько Роман і золотокрилки», ще одна локація отримала назву «Човен» і об’єднала в собі декілька творів – «Тронка» та «Залізний острів». Також учасники малювали Дніпро, адже це місто, в якому жив письменник.


«Цікавий факт – Олесь Гончар мешкав у будинку, в якому зараз розташовано міський заклад позашкілля «Крок» (вул. Клубна, 25). Його вихованці сьогодні теж взяли участь у заході. Упродовж нього усі охочі мали можливість відвідати інтерактивну зону «Куб» та створити малюнок, присвячений творчості письменника. Заходи до дня народження Олеся Гончара відбуваються в Дніпрі щороку. Наша мета — ближче познайомити дніпрян з його постаттю», — прокоментував Сергій Луденський, в. о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради.