Антилідери за кількість госпіталізованих та невакцинованих пацієнтів з Covid-19: в одній з госпітальних баз Дніпропетровщини озвучили населені пункти

На базі КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР облаштовано 260 ліжок для хворих на Covid-19. За людські життя цілодобово борються 8 кваліфікованих медичних бригад. Керівник закладу Наталія Гранкіна в ході прес-конференції в ІА «Мост-Днепр» розказала, що останні тижні відчувають спад напливу пацієнтів, але попереджає – нехтувати карантинними правилами та обмеженнями передчасно.

Пульмонологи, анестезіологи та досвідчені медичні сестри Криворізького протитуберкульозного диспансеру 24 години на добу рятують життя пацієнтів із Covid-19. Трохи більше ніж за місяць до цієї госпітальної бази було направлено 535 хворих на коронавірус. Генеральний директор КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР Наталія Гранкіна розказала, що «Дельта» удвічі агресивніша за попередній вірус, тому пацієнти до них, як правило, потрапляють у тяжкому або вкрай тяжкому стані.

IMG_0920.JPG

«У нашому медичному закладі госпітальну базу було розгорнуто трохи більше місяця тому. Із тих пацієнтів, яких було направлено до нас, 53% було успішно проліковано. На жаль, близько 20% хворих померло. Я хочу акцентувати, що з усіх хворих, які поступали до нас в тяжкому, або вкрай тяжкому стані, 96% - це пацієнти, що не отримали жодної дози вакцини. Я хочу звернутися до всіх, подумайте про своє здоров’я, про своє життя і якщо немає протипоказань, зверніться до пунктів щеплення», - сказала Наталія Гранкіна.

Працівники госпітальної бази проаналізували, що найбільше невакцинованих пацієнтів у вкрай складних станах до них доставляли з таких міст, як Вільногірськ, Першотравенськ, Нікополь та Синельникове. Серед антилідерів за рівнем вакцинованих пацієнтів й Верхньодніпровський, Васильківський, Покровський та Петриківський райони. Наталія Гранкіна звернулася до адміністрацій цих населених пунктів з проханням роз’яснити людям, що вакцинація від Covid-19 рятує життя.

Генеральний директор Криворізького протитуберкульозного диспансеру додала: обласна влада та медики сьогодні роблять все можливе, аби врятувати кожного пацієнта з Covid-19, але долучитися до цієї боротьби мають й жителі регіону. Для цього варто лише дотримуватися карантинних правил та вакцинуватися.

«Я дуже вдячна особисто голові Дніпропетровської обласної ради Миколі Лукашуку та Аріні Пустовій за те, що дійсно сьогодні наш центр перетворюється на сучасний регіональний центр. У нас буде 530 точок киснепостачання, включаючи приймальне відділення невідкладної екстреної допомоги та дитяче відділення. І ми будемо дійсно центром, який екстрено реагувати на такі інфекційні захворювання. Для цього у нас сьогодні є все: і обладнання, яке було за підтримки обласної влади закуплено і впродовж 1-3 діб монтоване. Ми забезпечені сьогодні і кисневими концентраторами, і апаратами штучної вентиляції легень, і моніторами пацієнта. Все це дає змогу сьогодні надавати якісну медичну допомогу в рамках Програми медичних гарантій», - резюмувала Наталія Гранкіна.

Раніше ми також повідомляли, що додатково рішенням Дніпропетровської обласної ради 41 млн грн було виділено медичних закладам регіону на реконструкцію мережі киснепостачання