Безхатченки Дніпра поїдуть до Норвегії: Дніпровський міський центр соціальної допомоги взяв участь у міжнародному проєкті

Дніпровський міський центр соціальної допомоги продовжує активно допомагати вразливим категоріям населення. Окрім всебічної соціально-побутової допомоги та підтримки, заклад бере участь і у нестандартних міжнародних проєктах. Один з них було реалізовано спільно з ГО СХІД SOS. Завдяки ньому 6 підопічних з інвалідністю відділення для бездомних, практично зі схожими життєвими історіями, поїдуть до Норвегії. Там отримуватимуть необхідні виплати і житимуть у шелтері під опікою тамтешньої громади до закінчення в Україні воєнного стану.


Пан Ігор один з тих, кого очікує подорож до Норвегії. Чоловік став безхатченком в 2015 році після розлучення. Квартира була оформлена на колишню дружину. Вона її продала та переїхала до Росії. Ігор залишився без житла. Відтоді скитався, допоки торік не дізнався про відділення для бездомних міського центру соціальної допомоги. 


«Умови у відділенні добрі, мені тут подобається. Мені допомогли відновити документи. Це паспорт громадянина, ідентифікаційний код та посвідчення учасника бойових дій в Афганістані. Також допомогли зробити закордонний паспорт. А щодо поїздки в Норвегію – мені запропонували і я погодився. У мене тут нікого немає, подумав, чому б не спробувати», – поділився очікуваннями пан Ігор, підопічний відділення з надання послуг безхатнім особам.
Для поїздки до Норвегії працівникам відділення довелось робити закордонні паспорти своїм підопічним. Це новий досвід, адже зазвичай відновлювали лише український паспорт та ідентифікаційний код. 


«У 2023 році до Дніпровського центру соціальної допомоги звернулось майже 2,3 тис. осіб. Зокрема до відділення професійної реабілітації та соціально-побутової адаптації осіб з інвалідністю – 93 особи. Вони отримували психологічну, медичну допомогу, відвідували заняття з лікувальної фізкультури. Також мали змогу займатися на курсах з роботи за комп’ютером та шиття на швейній машинці. 

А до відділення з надання послуг безхатнім особам звернулося 1011 людей. Їм надавали послуги з інформування, консультування, юридичну допомогу, а також щодо реєстрації, відновлення документів, оформлення до геріатричного пансіонату, сприяння в працевлаштуванні тощо. Станом на 1 січня на обліку перебуває 52 бездомні особи. Відділ «Соціальне таксі» здійснив 1545 виїздів, з яких 1408 – індивідуальні та 137 – колективні. Станом на 1 січня на обліку перебуває 790 осіб з інвалідністю, з них 8 це ВПО», – розповів директор Дніпровського міського центру соціальної допомоги ДМР Максим Єрьоменко.