Дихати чистим: в облраді відбулась зустріч з експертами з Чехії в галузі моніторингу довкілля
Мінімізація забруднення, способи комплексного управління якістю повітря та перехід до європейських норм охорони довкілля. Про це говорили під час круглого столу в Дніпропетровській обласній раді, передає прес-служба установи. На заході були присутні депутати обласної та міської рад, Дніпро ОДА, представники органів виконавчої влади, а також наукові експерти регіону.
Заступник начальника управління з питань екології та енергозбереження Сергій Березань зазначив, що проблема екології є надзвичайно актуальною й пріоритетною для обласної ради:
«На теренах Дніпропетровщини продовжується розбудова екомоніторингу. Так на КП «Центр екологічного моніторингу» вже працює 14 стаціонарних та три пересувні станції моніторингу повітря. Завдяки підтримці чеських експертів, проводиться експериментальна робота зі співвідношення даних, отриманих від громадських та регіональних станцій моніторингу».
Під час круглого столу присутні також обмінялись досвідом роботи чеської системи моніторингу атмосферного повітря та її роботи в промислових містах й на тамтешніх підприємствах. Модератори зустрічі запропонували впровадити трансформаційний досвід Чеської Республіки, залучити науковців та експертів до публічних кампаній регіону аби покращити доступ до інформації та посилити участь громадськості у прийнятті рішень.
«В Україні відсутній функціональний державний моніторинг повітря. У кількох містах працюють власні системи, але вони часто є недостатнім, а дані, як правило, недоступні для громадськості. Ось чому команда наших розробників впровадили нове покоління стаціонарних та мобільних станцій громадського моніторингу якості повітря Oxygen та Sapphire-32. За час реалізації проєкту ми виготовили 40 таких станцій моніторингу, які подарували громадським організаціям, активістам та волонтерам. Ці станції вже два роки оцінюють забруднення повітря у промислових регіонах України, а мешканці цих регіонів можуть застерегти себе від шкідливого впливу забрудненого повітря. Аналогічну систему плануємо встановити та на теренах Дніпропетровщини», — сказав Максим Сорока, технічний експерт проєкту у м. Дніпро.