«Для мене це психологічна розрядка від того, що пережила», — переселенка про навчання швацької справи у Дніпрі
Пані Наталя приїхала до Дніпра зі Зміївки, що на Херсонщині. Вона була директоркою місцевої школи. Нині через велику війну живе з родиною у Дніпрі та навчається нової професії.
«Вирішила для себе навчитися швацької справи, бо в освітньому процесі нині задіяна неповністю. Сьогодні уже вперше сіла за швацьку машинку. До цього проходила теорію. Тут – дуже тепла атмосфера. Наша викладачка прийняла нас з розумінням, адже знала звідки ми приїхали. Хочеться вчитись! Таке навчання для мене – психологічна розрядка від того, що пережила», — не стримала емоцій Наталя.
Швацької справи у цеху Благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» навчають жінок-переселенок. «Сюди приходять жінки-переселенки й навчаються з нуля. Бо до повномасштабного вторгнення кожна працювала за різними спеціальностями. Ми навчаємо як теорії, так і практиці. З початку дівчата шиють шопери, а потім спеціальну білизну для поранених бійців. Ба більше, ми з нашими ученицями зробили національний рекорд – пошили кептар, який одягли на пам’ятник Кобзареві у парку Тарасові Шевченку», — розповіла Тетяна Прядко, викладачка швацької справи у благодійному фонді.
Із надбаними навичками слухачки курсу зможуть працевлаштуватися. Для цього провели для підприємців екскурсію до цеху. «Я вражена, як тут навчають. Сучасне обладнання. Якість подачі матеріалу. Я маю власне виробництво швацьке й гостро потребую кадрів. Поспілкувалась з дівчатами, вони показали на практиці свої навички. Дуже добре, що нас запросили представники міської влади на таку екскурсію», — прокоментувала підприємиця Світлана Сапунова.
Також у рамах чергування по місту до цеху приїхав і секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара.
«Ми визначили напрями співпраці з підтримки бізнесу у Дніпрі та проведення спільних заходів у рамах Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва. До того ж у місті проводилась низка бізнес-нетворкінгів для розвитку підприємців як з Дніпра, так і тих, хто переїхав до нас з небезпечних регіонів країни», — зазначив Олександр Санжара. Закріпили домовленості – підписанням меморандуму про співпрацю між Дніпровською міською радою та Благодійним фондом «ГОРЄНІЄ».
«Наша мета, щоб жінки-переселенки отримали якісну професію. Щоб знайшли роботу чи-от відкрили невеличкий бізнес з пошиття речей. Навчання – безкоштовне. Наша умова одна: вчитися», — розповіла Олена Гречка, голова Благодійного фонду «ГОРЄНІЄ».
Авжеж, черговий перевірив й укриття. Розташоване воно у гімназії № 12. «Розраховане на 264 людини. Працює цілодобово. Є вентиляція, освітлення, вайфай, окремі вбиральні. Є місця для сидіння, запаси питної та технічної води. Окремий кабінет медичної сестри з аптечкою», — відзвітувала директорка гімназії № 12 Ріта Руда.
«Сьогодні було свято останнього дзвоника. Тому підготували й укриття до можливого проведення святкування під час повітряної тривоги. На щастя, усе пройшло без сирен. Укриття улаштоване за всіма вимогами. Побаченим – задоволений», — підсумував секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара.