Дніпровська філія «ГАЗМЕРЕЖІ» інформує: споживачі газу мають підписати акт розмежування балансової належності з новим оператором ГРМ

З 1 червня 2023 року згідно з Постановою НКРЕКП № 971 від 31 травня 2023 року провадження господарської діяльності з розподілу/доставки природного газу у Дніпрі та Дніпровському районі здійснює новоутворена Дніпровська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України». Сервіс від національного оператора отримують близько 405 тисяч споживачів блакитного палива.

Дніпровська філія «ГАЗМЕРЕЖІ» інформує: споживачі газу мають підписати акт розмежування балансової належності з новим оператором ГРМ

Зміна оператора ГРМ передбачає укладання нових договорів розподілу між газорозподільною компанією та споживачами газу. Для того, щоб процедура переведення на обслуговування до Дніпровської філії «ГАЗМЕРЕЖІ» максимально комфортною для клієнтів, газовики опрацювали та підготували відповідний пакет документів.

Варто зазначити, що договір розподілу природного газу є публічним, однаковим для всіх споживачів і не передбачає двостороннього підписання. Отже, поставивши свій підпис на Заяві-приєднанні і в будь-який спосіб надавши її на адресу Дніпровської філії, споживач засвідчує свою згоду з умовами договору. Заяву-приєднання було надіслано всім споживачам газу Дніпра та Дніпровського району разом з червневими платіжками.

Нагадуємо, що підписані заяви можна передати до газорозподільної компанії найбільш зручним для Вас способом:

  • надіслати на поштову адресу компанії - м. Дніпро, 49101, вул. О. Кониського, 5
  • залишити у спеціальній скриньці у Центрах обслуговування клієнтів за адресами: вул. Виконкомівська, 34 або просп. Слобожанський, 96а
  • передати контролеру під час його чергового візиту до Вашої оселі.

Ознайомитися зі змістом договору можна на офіційному сайті НКРЕКП, в газеті “Наше місто” №23 (4223/1) від 08.06.2023 р. або на сайті газорозподільної компанії https://dp.grmu.com.ua/ у розділі “Важлива інформація”.

Також невід’ємною складовою договору розподілу природного газу є акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. Згідно глави 5 розділу ІІІ Кодексу ГРМ , затвердженого Постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 р., всі споживачі блакитного палива, незалежно від форми власності, мають підписати такий акт.

В акті вказується точка розмежування власників газопроводу і точка розмежування відповідальності сторін за безпечну експлуатацію мереж. Це надає споживачу право самостійно розпоряджатися власними газовими мережами, а також обирати компанію-підрядника для їх обслуговування та ремонту.

Звертаємо увагу, що локалізацією аварійних ситуацій, як і раніше, займається виключно Дніпровська філія «ГАЗМЕРЕЖІ», а для здійснення ремонту газопроводів їх власник (споживач) може звернутись в будь-яку організацію, що має дозвіл державних органів на проведення таких робіт. При цьому споживачі, за наявності акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, зможуть чітко розуміти, за яку ділянку мереж вони самостійно несуть відповідальність.

Доставка актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін до власників/управителів газифікованих домоволодінь для ознайомлення та підписання відбуватиметься фахівцями газорозподільної компанії наручно або засобами поштового зв’язку шляхом направлення листів із повідомленням про доставку.

Передати підписані акти розмежування до газорозподільної компанії можна будь-яким з перерахованих вище способів.

Закликаємо дніпрян до взаєморозуміння та співпраці: просимо вчасно повертати до Дніпровської філії «ГАЗМЕРЕЖІ» підписані Заяви-приєднання та акти розмежування.