Енергетики ДТЕК опановують технологію ремонтів без відключення світла у клієнтів: у 2023 році на Дніпропетровщині провели 10 тисяч таких робіт
Попри війну, ДТЕК Дніпровські електромережі продовжує розвивати енергоінфраструктуру регіону та впроваджувати новітні технології. Для того, щоб виконувати планові та аварійні ремонти без знеструмлення клієнтів, енергетики використовують метод виконання робіт без відключення світла. За 2023 рік в Дніпропетровській області енергетики виконали без відключень 9917 ремонтних робіт на повітряних лініях 0,4 кВ. Про це повідомляють у прес-службі ДТЕКу.
Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі постійно вдосконалюють методи робіт на мережах. З 2018 року одними з перших в Україні почали опановувати технологію ремонтів без відключень електропостачання. Наразі на Дніпропетровщині так проводиться вже 67% ремонтів на лініях. Це майже вдвічі більше, ніж до повномасштабної війни. Мета − проводити без знеструмлення клієнтів абсолютну більшість ремонтів.
«З 2022 року ми вимушені були частково призупинити навчання наших енергетиків роботам під напругою, адже всі ресурси спрямували на відновлення електроінфраструктури після бойових дій. Зараз поступово повертаємося до проєктів з розвитку та застосування сучасних технологій на мережах. В тому числі до ремонтів без відключень. За 2023 рік в Дніпропетровській області виконали 9 917 ремонтів на лініях без знеструмлення клієнтів. Але для того, щоб технологія розвивалася, треба змінювати застарілу нормативно-правову базу на рівні держави. Адже її непристосованість значно збільшує вартість застосування методики в Україні», − розповів генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.
Навчання енергетиків в залежності від складності робіт триває від 3-х днів (роботи у шафах обліку) до 3-х місяців (роботи на повітряних лініях 6-20 кВ). Воно проходить на спеціальних тренувальних полігонах в Польщі та у селі Межиріч у Дніпропетровській області, де створили сучасну базу під таке навчання. З 2018 по 2022 роки метод робіт без відключень опанували 683 енергетика в ДТЕК Дніпровські електромережі. За 2023 рік додатково було навчено 243 фахівця роботам на лініях 0,4 кВ та 55 − роботам в шафах обліку.
Крім того, закуплені комплекти спеціалізованих засобів індивідуального захисту: гумові рукавички, каски зі щитком, діелектричні килимки, інструменти з ізольованими рукоятками, ковпаки, накладки, ковдри, штанги, які захищають електромонтерів від ураження струмом під час проведення робіт на лініях під робочою напругою.
При цьому фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі постійно розширюють перелік й складність робіт. Наразі проводять їх не тільки у мережах 0,4 кВ, а й на лініях середньої напруги. Компанія придбала спеціальну автовишку, що може працювати під напругою 6-20 кВ. Це унікальна технологія для України, яку зараз використовують у Павлограді.
У 2023 році у Кривому Розі вперше опробували технологію при заміні залізобетонних опор. Раніше такі складні ремонти потребували знеструмлення споживачів на тривалий час. А вже у грудні енергетики 8 з 26 робіт по заміні опор провели повністю без відключень. Також зараз активно опановують методику при обрізці дерев біля ліній. Минулого місяця з 236 таких робіт – 69 (29%) виконали під напругою.
ДТЕК Дніпровські електромережі має намір і надалі масштабувати проєкт та збільшувати кількість робіт без відключень клієнтів. Але для цього на рівні національного регулятора має бути забезпечений відповідний ресурс в інвестиційній програмі компанії та на рівні держави мають розпочатися зміни в нормативно-правовій базі, яка регламентує підготовку енергетиків та власне виконання таких робіт на мережах.
Довідка:
ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.
Група ДТЕК (DTEK Group) – диверсифікований енергетичний холдинг, до складу якого входять 6 бізнесів та корпоративний університет Academy DTEK.
Підприємства Групи ДТЕК виробляють електроенергію на сонячних, вітрових та теплових електростанціях, добувають вугілля та природний газ, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському та зарубіжних ринках, розподіляють електроенергію та управляють інфраструктурою електромереж, постачають електроенергію споживачам та пропонують рішення з енергоефективності і розвивають мережу швидких зарядних станцій для електромобілів.