Команда Дніпропетровської ОВА зустрілась з керівництвом Генерального директорату Єврокомісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту

Представники команди ОВА зустрілись із заступником Генерального директора та операційним директором Генерального директорату Єврокомісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту Гансом Дасом. Обговорили поточну ситуацію, виклики на зимовий період. А ще – потреби медичної, соціальної, енергетичної галузей. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.


«Хороша продуктивна розмова. Наголосив, що ми відкриті до співпраці й втілення спільних проєктів. Подякував партнерам за рішучість підтримувати нас і надалі. Сформували перелік найпотрібнішого на зараз. Від когенераційних установок до реагентів і засобів знезараження води. Від обладнання для реабілітаційних центрів до пального для генераторів», – зазначив перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Андрій Кульбач. 


Заступник керівника Генерального директорату Єврокомісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту Ганс Дас наголосив, що для нього було важливо відвідати регіон. Також розповів, що чув вибухи у Дніпрі під час російської атаки на місто вранці 21 листопада. У той же день перебував у Кривому Розі, коли ворог поцілив туди балістикою.


«Хочу запевнити, що ЄС продовжить допомагати Україні та Дніпропетровській області зокрема. Ми готові робити більше і прагнемо надавати більше. Я хочу, щоб ви і надалі відчували підтримку від Європейського Союзу. Знали, що ви не залишились на одинці зі всіма проблемами», – сказав заступник керівника Генерального директорату Єврокомісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення Ганс Дас.


Він додав, що Євросоюз разом з партнерами з 2022 року вже надали Україні 3,5 млрд євро гуманітарного фінансування. А ще – понад 150 тис тонн важливих вантажів. З енергетичним обладнанням, трансформаторами, генераторами, усім необхідним для ремонту критичної інфраструктури. З рятувальною технікою, автомобілями швидкої, оснащення для розмінування, будівельними матеріалами.


Крім того, втілюють програму медичної евакуації. Вже понад 4 тис поранених українських військових і цивільних потрапили на лікування до найкращих медзакладів країн ЄС.


«Оскільки я курую соціальний напрямок, дякую міжнародним партнерам за підтримку переселенців. Наразі в нас є перелік потреб. Серед яких, окрім альтернативних засобів живлення, заміна старих вікон, зимовий одяг. Триває евакуація людей з Донецької області. Багато з них залишаються в нашій області. Тож ВПО стає більше», – сказала заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.


Співпрацю з іноземними партнерами на Дніпропетровщині координує Регіональний офіс міжнародного співробітництва.