«Комісія при адміністрації Соборного району видала понад 300 актів для надання матеріальної допомоги за пошкоджені ракетними обстрілами будівлі», — черговий по місту
У Дніпрі за дорученням міського голови Бориса Філатова при районних адміністраціях створені комісії, які обстежують пошкоджені (зруйновані) внаслідок ворожих ракетних обстрілів РФ будівлі і споруди. На основі відповідних актів потерпілим з міського бюджету виплачують матеріальну допомогу. Четвертого квітня заступник директора департаменту громадського порядку і цивільного захисту міської ради Дмитро Редька, який цього дня є черговим по місту, перевірив виконання доручення мера, відвідавши адміністрацію Соборного району. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті мерії Дніпра.
«Поспілкувавшись з представниками комісії, переконався у чіткості роботи. Усе для містян організовано належним чином — люди звертаються, їм усіляко допомагають, консультують. На сьогодні комісія видала більше ніж 300 актів для надання матеріальної допомоги за згадані збитки», — підкреслив Дмитро Редька.
Водночас головний спеціаліст житлово-комунального відділу управління з питань інфраструктури та житлово-комунального господарства адміністрації Соборного району Ігор Мєшков розповів: «З початку повномасштабного вторгнення до комісії звернулось більш ніж 400 осіб, більшість із них — власники пошкоджених домівок. Є певний порядок роботи комісії. Людина звертається в адміністрацію, надає всі необхідні документи, а потім комісія проводить обстеження та складає акт».
Також під час інспекційного об’їзду черговий по місту відвідав науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при ГУ МВС України в Дніпропетровській області.
Центр проводить судові експертизи, які є доказовою базою у кримінальних провадженнях. З початку повномасштабного вторгнення РФ значно збільшилось коло обов’язків, пов’язаних із кримінальними злочинами Росії. Зокрема, йдеться й про експертизи ракетної зброї, балістичні дослідження тощо.
«Побачили тут уламки ворожих ракет, які летіли на наше місто й область. Під час експертизи фахівці з’ясовують виробника, звідки прилетіли тощо. Усе це буде доказовою базою для підтвердження злочинів РФ. Це складна і відповідальна робота, яка вимагає професіоналізму, відповідних навичок», — додав Дмитро Редька.
Водночас заступниця директора згаданого експертного центру Тетяна Ревякіна зазначила: «У центрі працює близько 300 експертів за різними напрямами. Виконуємо 61 вид експертиз — від звичайних криміналістичних до більш специфічних. Проводимо й лінгвістичні дослідження, експертизу відео-, звукозапису, психологічні дослідження, портретну експертизу, за допомогою якої викриваємо колаборантів».