Ковід: прогноз на осінь або іншу відповідну допомогу медикам Дніпропетровської області

У четвер, 26 серпня, відбулася прес-конференція на тему «Ковід: прогноз на осінь або іншу відповідну допомогу медикам Дніпропетровської області»

Ковід: прогноз на осінь або іншу відповідну допомогу медикам Дніпропетровської області
У прес-конференції брали участь:

- Голова постійної комісії Дніпропетровської обласної ради з питань охорони здоров'я, дитинства та материнства Аріна Пустова;

- Головний лікар ДОКБ ім. Мечникова Сергій Риженко.

Головний лікар ДОКБ ім. Мечникова Сергій Риженко розповів про ситуацію з коронавірусом в регіоні.При цьому зазначив, що в лікарні Мечникова вже зафіксовано 36 випадків штаму «Дельта».



«В Україні погіршується ситуація з захворюваністю на коронавірус. Зокрема, є випадки масового зараження дітей штамом Дельта. Тільки лабораторією лікарні Мечникова зафіксовано вже 36 випадків штаму Дельта, 3 із них важкому стані. Надалі цей показник буде зростати. Наразі симптоми штаму Дельта такі ж, як і в COVID-19 інших штамів, проте перебіг часто доволі важкий. Однозначно зрозуміло, що штам Дельта дуже агресивний. Він у 8-12 разів більш заразний. При цьому вірус поширюється значно швидше. Якщо говорити про Дельту, достатньо 5-7 хвилин спілкування з хворим, аби заразитися. На цей штам хворіють і молоді люди, і діти, і вагітні жінки. Він часто призводить до різкого зниження сатурації, до госпіталізації. на жаль, і смертність від корона вірусу дельта вища, ніж від інших штамів», - розповів він.

Сергій Риженко зазначив, що з початку епідемії корона вірусної інфекції Sars – Cov-2 в Україні COVID-19 в Ковід центрі ДОКБ ім. Мечникова проліковано 2005 пацієнтів. Серед них у край важкому стані в реанімаційному відділенні знаходились 641 пацієнт: «У ковід центрі народилось 70 немовлят від хворих матусь. Всі діти були здорові та виписані додому. За весь період пандемії у нашій лабораторії виконано: ПЛР 159 800 позитивних, більше 34 тисяч ІФА та 84 070 антиген», - зазначив Сергій Риженко.

Головний лікар Мечникова додав, що обласна рада робить все можливе, щоб допомогти нам в лікуванні хворих пацієнтів: «Крім того, нами був підготовлений лист на виділення коштів у розмірі 14 млн гривень для придбання лікарських засобів для наших хворих».


В свою чергу, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства Аріна Пустова розповіла, як обласна рада сприяє боротьбі з ковід - 19, скільки коштів виділили на боротьбу з ним.

«На VII сесії обласної ради депутати обласної ради спрямували 95 млн грн на централізоване придбання обладнання в рамках COVID-19, яке буде закуповуватися в залежності від епідемічної ситуації в регіоні. 

Також на виплати медикам, які перенесли КОВІД, в кінці минулого року депутати Дніпропетровської обласної ради на чолі з Миколою Лукашуком заклали 3 мільйони гривень. На IV сесії додали ще 8 мільйонів гривень, а на VII сесії виділили ще 6,5 млн.

Ці грошові надбавки отримують співробітники станцій ковідних баз та працівники екстреної медичної допомоги регіону. Лікарі отримують по 10 000 грн. незалежно від перебігу хвороби», - розповіла вона.

Аріна Пустова зазначила, що від початку пандемії заяви на отримання матеріальної допомоги від області подало 2336 медичних працівники Дніпропетровщини, які перехворіли на коронавірус. З них 2190 — вже отримали кошти.


Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства Аріна Пустова повідомила, що на Дніпропетровщині триває 5 етап вакцинальної кампанії, коли щеплення від КОВІД може отримати кожен бажаючий у віці старше 18 років, при необхідності — старше 12 років.

«Станом на 25 серпня вакциновано 301 дитину. Всіх дітей щеплюють лише вакциною Comirnaty від BioNTech/Pfizer, адже лише вона схвалена Європейським агентством з лікарських засобів для імунізації підлітків категорії 12+. Вакцинуватись бажаючі можуть в будь-якому з 30-ти центрів вакцинації населення. 

13 таких центрів діє у м. Дніпро, у тому числі 1 обласний – на базі культурно-ділового центру «Менора»; 7 – в м. Кривий Ріг; по одному – у містах П'ятихатки, Нікополь, Марганець, Павлоград, Апостолове, Тернівка, Кам’янське, Синельникове, Новомосковськ та смт Широке. Станом на сьогодні щеплено майже 16% дорослого населення регіону. Закликаємо усіх не зволікати і вакцинуватись заради підтримки один одного. Якщо не буде необхідної кількості щеплених, ми не будемо добре захищенні від ковіду», - розповіла вона.


В свою чергу, Сергій Риженко, головний лікар ДОКБ ім. Мечникова закликав усіх жителів Дніпропетровщини вакцинуватись від COVID-19. Це збереже Вас від реанімації. За його словами, 92% лікарів Мечникова вже вакциновані. «Всім потрібно усвідомлювати щодо необхідності масової імунізації. Не треба втрачати час на роздуми, необхідно йти і вакцинуватись. Вакцинація – це запобігання важкому перебігу хвороби. Але це не означає, що вакцинована людина не може заразитися та розповсюджувати інфекцію. Тому маски, дистанція не відміняються, вони залишаються частиною нашого життя. На сьогодні в Україні можуть вакцинуватися від ковіду діти старше 12 років, які мають хронічні хвороби та ті, які їдуть на навчання чи возз’єднання з родиною за кордон. Також можна і потрібно вакцинуватися вагітним жінкам. Крім цього, немає жодних заборон щеплюватися від коронавірусу жінкам, які годують груддю», - говорить він.