Мораторій на підвищення тарифів: уряд підготував пакет законопроектів

Підготовлений Кабінетом Міністрів пакет законопроектів передбачає запровадження мораторію на підвищення тарифів під час дії воєнного стану та упродовж шести місяців після його завершення. Про це повідомляє «Голос України».

Мораторій на підвищення тарифів: уряд підготував пакет законопроектів
Законопроектом «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та післявоєнного відновлення» запроваджується мораторій на підвищення цін і тарифів на ринку природного газу та у сфері теплопостачання. Документом передбачена й заборона на підвищення тарифів на послуги розподілу природного газу, тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води для всіх категорій споживачів. 

Також пропонується заборонити постачальникам природного газу здійснювати будь-які дії щодо примусу побутового споживача до оплати заборгованості. 

За повідомленням постійного представника Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тараса Мельничука, у даному законопроекті прописано, що вартість природного газу для побутових споживачів не повинна перевищувати ціну, яка діяла станом на 24 лютого 2022 року.
 
Передбачили урядовці, повідомляє «Голос України», і механізми фінансування відповідних гарантій та компенсацій, спрямованих на забезпечення сталого функціонування ринку природного газу та сфери теплопостачання в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення.
 
Ще один законопроект – про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік» (щодо фінансування заходів, спрямованих на врегулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час війни та післявоєнного відновлення) – спрямований на забезпечення компенсаторних механізмів, передбачених проектом закону «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час війни та післявоєнного відновлення». Цей документ передбачає створення фінансового підґрунтя для стабілізації діяльності підприємств стратегічних галузей, що забезпечують енергетичну безпеку держави.