Психологічна допомога переселенцям та порятунок жертв домашнього насильства: куди у Дніпрі звернутись по допомогу
У Дніпрі лише за липень на телефони мобільних бригад міського центру соціальних служб звернулось 300 осіб, які постраждали від домашнього насильства. Тим, кому це було необхідно, допомогли влаштуватись у кризовій кімнаті, передає прес-служба Дніпровської міської ради.
«У Дніпрі працює повний спектр соціальних послуг особам, що постраждали від домашнього насильства. Це первинне консультування, денний центр соціально-психологічної допомоги, кризова кімната, притулок, мобільна бригада. З початку року на телефон останньої звернулось понад 950 осіб», – зазначила директорка Дніпровського міського центру соціальних служб Анастасія Тищенко.
Крім цього, наразі спеціалісти активно надають психологічну допомогу і переселенцям, які постраждали від війни.
«Як правило, це сім’ї, в яких виховується двоє та більше дітей. Основні запити: потреба у прийнятті того, що сталось, особливо це стосується тих, хто втратив домівку через війну, синдром втрати близької людини та покращення внутрішньо-сімейних стосунків. Також працюю з дітьми, які постраждали фізично. Але попри той жах абсолютно всі діти, з якими я працювала, мріють повернутись додому», – зазначила провідна фахівчиня із соціальної роботи спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, Дніпровського міського центру соціальних служб Катерина Ікол.
Пані Юлія зверталась до центру по психологічну підтримку, вона розповідає: «Війна дуже вплинула на мій емоційний стан, я постійно плакала, не могла контролювати емоцій. Особливо стало важко після кадрів Маріуполя, Ірпеня, Бучі, адже мої батьки наразі теж в окупації. Тож я випадково дізналась, що в Дніпрі надають безкоштовну психологічну підтримку і звернулась туди. Завдяки розмовам з психологом мені стало набагато легше».
По будь-яку психологічну допомогу можна звернутись за номером: 056 767 18 41. Телефон денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі: 066 448 61 54.