Спортивна реабілітація і психологічне розвантаження: у Дніпрі для ветеранів влаштували тренування з кульової стрільби
У Дніпрі ветеранів запросили на тренування з кульової стрільби. Познайомилися із параолімпійською збірною з цього виду спорту. Чемпіонами, які влітку виступатимуть у Парижі. Про це повідомили у Дніпропетровській ОВА.
![](https://i.most-dnepr.info/035/54/66423ce82d9ef.jpeg)
«Ще на заняттях з академічного веслування бійці сказали, мовляв, хотіли б ще і постріляти. Почули, взяли до відома, організували. Активність, спілкування, психологічне розвантаження – лише на користь оборонцям, які проходять реабілітацію після поранень. Запал в очах наших героїв – найцінніше. Проєкт ТитаниUA і надалі допомагатиме їм повертатися до життя», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
![](https://i.most-dnepr.info/057/00/66423cfe2cb9c.jpeg)
Хлопцям показали, як паралімпійці вправляються із пневматичною гвинтівкою.
![](https://i.most-dnepr.info/089/41/66423d1e448c9.jpeg)
Після – тир. Там влаштували міні-змагання.
![](https://i.most-dnepr.info/117/16/66423db90980c.jpeg)
Переможці та призери отримали медалі.
![](https://i.most-dnepr.info/008/04/66423dcb47398.jpeg)
«Ми вже провели декілька таких заходів. Бачимо, наскільки це важливо. Отримуємо позитивний зворотній зв’язок. Й надалі опікуватимемося спортивною реабілітацією оборонців. Вона дійсно дієва. В планах організувати для «титанів» ще заняття з пауерліфтингу», – додала заступник очільника області Ірина Грицай.
![](https://i.most-dnepr.info/026/14/66423ddd8b536.jpeg)
Перед стрільбою тренер провів інструктаж.
![](https://i.most-dnepr.info/050/54/66423df5e07a7.jpeg)
Після цього декілька пробних пострілів й півдесятка основних.
Денис – у трійці лідерів за влучністю. Показав непоганий результат – 40 балів. Зізнається, з пістолета стріляв вперше. Зазвичай на фронті доводилося відкривати вогонь з автомата, кулемета, гранатомета.
На початку грудня минулого року чоловік отримав поранення на бахмутському напрямку. Виносив пораненого. В цей момент підірвався на ворожій міні. Нині проходить реабілітацію.
![](https://i.most-dnepr.info/071/34/66423e0a21a53.jpeg)
«Непросто було стати на протез. Зараз вже другий отримав. Навчаюсь на ньому ходити. Займаюсь кожного дня. Йду до мети – ходити без милиць. З побратимами підтримуємо один одного. Складно, але треба долати труднощі. Хтось з хлопців, які вже пройшли цей шлях, підказує. Ми не просто друзі, товариші. Ми – сім’я», – розповів Денис.
![](https://i.most-dnepr.info/109/48/66423e30ae820.jpeg)
Представниця національної паралімпійської збірної з кульової стрільби Ірина готується до змагань у Парижі. Для жінки це вже буде третя паралімпіада. Перша була в Ріо-де-Жанейро. На другій в Токіо у фіналі зайняла п’яте місце. Зараз налаштовується на медаль.
![](https://i.most-dnepr.info/014/62/66423e509e7b1.jpeg)
«Показали хлопцям, що таке спортивна кульова стрільба. Вона мотивує, дисциплінує. Була б дуже рада, аби воїни долучились до нашої команди», – сказала Ірина.
![](https://i.most-dnepr.info/067/44/66423e856b0d3.jpeg)
Віталій на псевдо «Реактивний» служив у розвідці. На фронт пішов з 2016 року. Завжди хотів бути військовим. Під час бойового завдання на Херсонщині накрила артилерія. В результаті – ампутація ноги.
Каже, на заняттях приємно знаходитися в колі людей, де всі один одного розуміють.
![](https://i.most-dnepr.info/086/04/66423e9845f91.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/102/04/66423ea81aec9.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/113/22/66423eb3e162b.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/005/41/66423ec60314e.jpeg)