У Дніпропетровській області діти з порушеннями слуху отримують професії та встановлюють рекорди

У Дніпропетровській області нині функціонує три навчальні заклади, які надають освітні та реабілітаційні послуги дітям з порушеннями слуху. Два з них знаходяться у Дніпрі, ще один у Кривому Розі. В останньому навчається 149 учнів, з них інвалідність по слуху має 81 дитина. Головною метою закладу є повноцінна інтеграція вихованців у суспільство. Про це під час прес-конференції розказали директор КЗО «Криворізька спеціальна школа «Сузір’я» ДОР» Анатолій Коломоєць та вчитель-дефектолог закладу Наталя Корочкова.

У «Криворізькій спеціальній школі «Сузір’я» Дніпропетровської обласної ради допомогу отримують діти із мовленнєвими порушеннями та проблемами зі слухом. Заклад співпрацює з усіма інклюзивно-ресурсними центрами, розказує Анатолій Коломоєць. Звернутися по консультацію до спеціалістів «Сузір’я» може житель будь-якого міста, району чи області.
IMG_9986.JPG
«Коли у нас, наприклад, є проблема із зубом, ми йдемо до стоматолога, а не до іншого профільного лікаря. Так і зі спеціальною освітою. Є специфіка закладу, якщо це діти із порушенням слуху, то це сурдопедагог, якщо із порушеннями зору – це тифлопедагог. Це вузька кваліфікована допомога і якщо її надати вчасно, ми бачимо гарні результати. У нас у цьому році випускник з порушенням слуху став чемпіоном України і призером чемпіонату України з легкої атлетики. Дуже багато різних історій гарних і ми пишаємося нашими випускниками», - сказав директор КЗО «Криворізька спеціальна школа «Сузір’я» ДОР», голова постійної комісії обласної ради з питань науки, освіти, соціальної політики та праці.

Він додав, що 80% їх випускників цього року вступили до коледжу легкої промисловості, що у Києві. Анатолій Коломоєць наголошує: діти, що навчаються та випускаються зі спеціалізованих закладів, є рівноправними членами суспільства.

Вчитель-дефектолог «Криворізької спеціальної школи «Сузір’я» ДОР» Наталя Корочкова каже, що у роботі з дітьми застосовуються надсучасні методики роботи. Вони не легкі, але за умови співпраці колективу закладу, дитини та батьків досягти вдається неабияких результатів.
Кор_2.jpg
«Статистика вражає – порушення слуху має кожна десята людина, серед них високий відсоток припадає саме на дітей. Така малеча повинна отримувати якісну освіту і спеціальна школа «Сузір’я» надає всі умови для того, що дитина повноцінно інтегрувалася в суспільство. Наш колектив надає дітям психологічний супровід та корекцію, індивідуальні заняття із сурдопедагогом з розвитку слухового сприйняття мовлення та формування вимови. В нас є і музично-ритмічна реабілітація, і фізична реабілітація (заняття ЛФК) і лікувальний масаж.

Сучасні методи навчання дітей з порушеннями слуху передбачають використання жестової мови. У нас впроваджене двомовне навчання. Мається на увазі: українська словесна і українська жестова мова. Це дуже складний процес, але він дає позитивні результати», - сказала Наталя Корочкова.

Анатолій Коломоєць доповнив колегу, що жестовій мові у «Криворізькій спеціальній школі «Сузір’я» ДОР» навчають і батьків:

«Курс гарний. Проводить його для батьків вчитель української жестової мови. Це наша випускниця. Батьки під час курсу виконують домашні завдання разом з дітьми, тому що комунікація має проходити не тільки в закладі освіти, але і за межами».

Також він додав, що цього року Дніпропетровською обласною радою на потреби закладу було виділено майже 4 млн грн. Це дозволило завершити капітальний ремонт навчальної майстерні, яка є дуже важливою для тутешніх учнів.

«Ми формуємо допрофесійну компетентність у дітей і в нас тепер є дуже сучасний кабінет кулінарії та кабінет для шиття», - сказав Анатолій Коломоєць.

Варто також зазначити, що в рамках обласної програми «Здоров’я населення Дніпропетровщини на 2020-2024 роки» та за підтримки голови Миколи Лукашука щороку закуповуються слухові апарати й кохлеарні імплантати для дітей з сенсоневральною глухотою. Так, зараз проводиться тендер на закупку слухових апаратів на загальну суму 1 432 700 грн. Що стосується кохлеарних імплантатів, то їх область закупила на суму 1 474 500 грн.

Раніше ми також писали, що Міжнародні дні глухих та жестових мов є визначальними для 270-ти млн жителів всієї планети.