У Кам’янському амбасадори проєкту #ТитаниUA зустрілися із ветеранами, які проходять реабілітацію

У Кам’янському амбасадори проєкту ТитаниUA зустрілися із оборонцями, які проходять реабілітацію. Розповіли мотивуючі історії. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації. 

«Вони точно знають, що сказати. Й що від них хочуть почути. Вміють підібрати правильні слова, аби мотивувати таких, як вони, хлопців. Амбасадори «титанів» зустрілися із ветеранами. Без прикрас розповіли про свій шлях воїна. Що було боляче, не розуміли, як жити далі. Та все ж знайшли себе. Кермують автівкою, планують відкрити власний бізнес, на протезах щодня роблять понад 20 тис кроків», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. 

Учасникам зустрічі розповіли про підтримку «рівний-рівному». Презентували доповнений путівник «Піксель».

«Там зібрана основна інформація, яка може бути корисною ветеранам. Де можна протезуватися, пройти навчання і здобути новий фах, переглянути вакансії та працевлаштуватися. Куди звертатися за юридичною або психологічною допомогою. Як отримати грант від держави на відкриття власної справи», – додала заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.

Олександр – амбасадор проєкту ТитаниUA. Займається ветеранською політикою у Кам’янському. Пішов добровольцем з перших днів повномасштабного вторгнення. Отримав поранення у Соледарі. Каже, дізнався ціну української солі.

«Тим, хто прийшов з війни, важко адаптуватися до мирного життя. Вони спочатку як кошенята, які всього бояться. Боєць може розкритися, розповісти, що бачив, що пройшов лише побратиму. Ми одне одного розуміємо. Тому важливо створювати такі спільноти», – вважає Олександр. 

А ще «висадився» зірковий Культурний Десант.

Митці піднімали бойовий дух піснями, віршами, життєвими історіями. Серед них – поет Артем Полежака. Чоловік й сам військовослужбовець. Пройшов Балаклію, Куп’янськ, Кремінну, Кліщіївку. Скрізь добряче «насипав» окупантам.

«Хлопцям подарував свої вірші. Намагаюся декламувати позитивні, веселі, легкі. Ми у якомусь сенсі також психологи. Найперше, це живе спілкування, а не просто концерт», – сказав Артем. 

«Скрізь працюють групи Культурного Десанту. Від Харкова до Одеси. Часто їздимо в небезпечні райони. Але воно того варте. Після кожного виступу ми бачимо результати своєї роботи. Спочатку вони втомлені, сумні, розгублені. Наприкінці вже палають очі, з’являються посмішки», – розповів актор, телеведучий, військовий Геннадій Попенко.

Залучили до роботи з «титанами» Всеукраїнську програму ментального здоровʼя «Ти як?». Подбали про їхнє психологічне розвантаження.