У Кам’янському вищому професійному училищі з’явився навчально-практичний центр
Два нові тренажери машиніста крана та стропальника, відремонтоване приміщення, нові вікна, системи опалення та електрозабезпечення – у Кам‘янському вищому професійному училищі сьогодні відкрили навчально-практичний центр. Про це повідомляють у прес-службі Дніпропетровської обласної ради.
Він оснащений сучасним обладнанням, завдяки якому здобувачі освіти зможуть підвищувати свою кваліфікацію та застосовувати набуті знання на практиці. З відкриттями центру студентів училища й педагогів привітав народний депутат України В‘ячеслав Медяник, заступниця голови обласної державної адміністрації Ольга Горб та депутат Дніпропетровської обласної ради Сергій Кононенко.
«Важливість таких навчально-практичних центрів полягає в тому, що студенти можуть вчитися і відпрацьовувати практичні навички на сучасному обладнанні. Це робить їх конкурентоспроможними. Їхня фаховість часто затребувана за кордоном, а нам хотілося б, щоб наші кадри залишалися в Україні. Розвиток і збільшення кількості таких навчально-практичних центрів є гарною інвестицією держави в майбутнє нашої молоді», – розповів депутат Дніпропетровської обласної ради Сергій Кононенко.
В Кам‘янському вищому професійному училищі здобуває освіту близько 600 студентів. Серед основних спеціальностей – електрогазозварники, машиністи крана металургійного виробництва, верстатники широкого профілю, слюсарі з ремонту рухомого складу, помічники машиніста тепловоза. Раніше студенти вчилися за підручниками і на обладнанні, які випускали ще у 80-х роках. Нині ж мають нагоду користуватися сучасною технікою.
«Серед основних замовників робітничих кадрів – найбільші промислові підприємства області. Тому ми зацікавлені в тому, щоб наші випускники мали якомога вищий професійний рівень підготовки задля подальшого працевлаштування і отримання гідної зарплатні. Ми дуже вдячні обласній, центральній владі, народним депутатам за те, що вони не лише декларують свою підтримку, а й виділяють реальний фінансовий ресурс задля розвитку наших студентів», – сказав директор Кам‘янського вищого професійного училища Вадим Неклеса.
Програмне забезпечення тренажеру машиніста крана дозволяє відпрацювати вправи управління на всіх типах кранів (мостовий, баштовий, козловий). Він також враховує коливання вантажу, робоче місце обладнане сучасною джойстиковою системою керування. А завдяки тренажеру стропальника студенти училища можуть навчитися використовувати різноманітні вантажозахоплювальні присторої.
«Розібралися з технікою дуже швидко: тренажери зрозумілі, сучасні, зручні. Це дуже допоможе у здобутті практичних знань і в майбутньому успішному працевлаштуванні», – розповіла студентка училища Катерина Маракіна.
На оснащення нового навчально-практичного центру було витрачено 868 тис. грн з державного бюджету, 322 тис. грн – з обласного. Ще 280 тисяч гривень зі свого спеціального фонду у створення центру вклало Кам‘янське вище професійне училище.