Вчителі та школярка Дніпропетровщини стали лауреатами міжнародного конкурсу наукових робіт про Голодомор

Завершився VI міжнародний конкурс наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко. Власні дослідження Голодомору 1932-1933 років представили сотні вчителів, школярів, молодих вчених з усієї України. Журі визначило понад 60 лауреатів. Із них четверо з Дніпропетровщини. Про це сповістили в облдержадміністрації.

Вчителі та школярка Дніпропетровщини стали лауреатами міжнародного конкурсу наукових робіт про Голодомор
«Міжнародний конкурс імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко щороку організовує Міносвіти разом із науковою спільнотою. Його започаткували в пам’ять про подружжя українських літераторів, які  все життя збирали свідчення про Голодомор. Цього разу учасникам запропонували осмислити цю тематику через історії простих людей – очевидців подій 1932-1933 років», – зазначив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький.  

Переможницею конкурсу стала вчителька історії криворізької школи №41 Ольга Мунтян. Вона представила творчу роботу – відеоролик «Голодомор у Нехайках».

Диплом з відзнакою отримала вчителька Яна Шиманчик із Девладівської громади. Вона викладає історію в сільській школі у Мар’є-Дмитрівці. Каже, до підготовки уроків підходить творчо. Активно використовує сучасний дистанційний формат. Одну з таких методичних розробок представила на конкурс.

«Розробку дистанційного уроку для учнів 10 класу розпочала з бесіди із очевидицею Голодомору – 98-річною жителькою нашої громади. Бабуся дуже емоційно ділилася спогадами. Розповіла про єврейську сім’ю, що допомагала вижити її родині на початку 30-х. І про інших містян, які привозили селянам хліб та картоплю», – розповіла Яна Шиманчик.

Лауреатами конкурсу стали і вчителька історії нікопольської школи №4 Ольга Корогод та учениця 8 класу криворізької школи №111 Юлія Павельчик.