З початку року в області створили 4 прийомні родини і дитячий будинок сімейного типу
Цьогоріч у регіоні продовжили розвивати сімейні форми виховання. Працюють й над підтримкою людей, які зазнали насильства. Презентували корисну методичку для постраждалих. А ще в області планують створити центр підтримки дітей за моделлю «Барнахус». Заступник начальника ОВА Надія Задорожна розповіла про актуальні новини у соцсфері.
![](https://i.most-dnepr.info/038/20/65c3a911b05fc.jpeg)
«У 2024-му продовжили підтримувати сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом січня в області створили 4 прийомні родини і дитячий будинок сімейного типу. Туди влаштували 14 хлопців та дівчат», – розповіла Надія Задорожна.
![](https://i.most-dnepr.info/056/31/65c3a923474e1.jpeg)
Вона додала, що триває співпраця із Фундацією першої леді Олени Зеленської. Ще 22 дитячі будинки сімейного типу з П’ятихаток, Апостолового, Марганця отримають допомогу від організації. Побутову техніку, меблі, гаджети, кухонне приладдя, генератори, газові котли.
«Дніпропетровщина – лідер зі створення малих групових будинків. Їх в регіоні працює вже 6. Незабаром відкриття ще одного – у Вакулівській громаді. Три – на стадії будівництва» – зазначила заступник очільника області.
![](https://i.most-dnepr.info/071/36/65c3a9324d315.jpeg)
Минулого тижня в ОВА презентували методичку для людей, які працюють з постраждалими від сексуального насильства. Напрацювання будуть корисними для правоохоронців, соцпрацівників, психологів, громадських активістів. Там рекомендації, як спілкуватися з людиною, яка пережила травмуючий досвід.
![](https://i.most-dnepr.info/081/45/65c3a93ce59f0.jpeg)
Обладміністрація, міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров'я» і Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Добре вдома» підписали меморандум. Він передбачає створення у регіоні простору за моделлю «Барнахус». Мета – допомога хлопчикам та дівчаткам, які потерпають від жорстокого поводження.
![](https://i.most-dnepr.info/093/48/65c3a94805169.jpeg)
«В Україні таких центрів 11. Дванадцятий буде на Дніпропетровщині. Профінансує проєкт дитячий фонд ЮНІСЕФ», – поділилася заступник очільника регіону.
![](https://i.most-dnepr.info/115/43/65c3a95e4ebfc.jpeg)
На початку тижня стартував II етап проєкту «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч». В одному з ліцеїв Кам’янського зібрали 7 команд зі спортивного орієнтування. Провели телеміст з іншими областями.
«Шкільні збірні тепер змагатимуться на рівні громад. Далі на них чекають районні та області першості. І, нарешті, фінал», – повідомила Надія Задорожна.
Продовжує свою роботу група «Прозорість та підзвітність». Вже вдалося скасувати та зменшити вартість 25 публічних закупівель. Загалом на майже півмільярда гривень.