Ситуація на ринку газу в області: Нафтогаз ігнорує Кабмін та не забезпечує Операторів ГРМ Дніпропетровщини пільговим газом

НАК «Нафтогаз України» проігнорував постанову КМУ №222 від 06.03.2022 р. зі змінами та доповненнями, позбавивши операторів газорозподільної мережі регіону, а саме АТ «Дніпропетровськгаз» та АТ «Дніпрогаз», можливості отримувати технологічний газ за регульованою державою ціною. В умовах воєнного стану це ще більше підвищує ризики, які несуть підприємства, що пов’язані з бойовими діями та руйнуваннями газорозподільної інфраструктури на території регіону. Це ставить під загрозу безпечність та безперебійність постачання газу споживачам.

Ситуація на ринку газу в області: Нафтогаз ігнорує Кабмін та не забезпечує Операторів ГРМ Дніпропетровщини пільговим газом
«Нафтогаз» висунув умови, які неможливо було виконати даним операторам ГРМ, які працюють в зоні бойових дій. Зокрема, умову відсутності заборгованості Покупця перед ТОВ «ГПК «Нафтогаз України» у період з 01 березня 2022 року по 30 квітня 2022 року. Адже саме в цей період загарбники впритул підійшли до меж Дніпропетровської області та почали обстріли міст.

Зі свого боку, і Дніпропетровськгаз, і Дніпрогаз зробили все, що вимагалося положеннями постанови Кабміну. Зокрема, підписали та надіслали ГК «Нафтогаз України» договір на купівлю-продаж природного газу за типовою формою, яка була розроблена останнім та заяву на приєднання до балансуючої групи. Також оператори ГРМ підписали договір на договірне списання коштів з поточних рахунків.

Проте, вимоги «Нафтогазу» у цій ситуації не співмірні з умовами воєнного часу. Споживачі не в змозі вчасно та в повному обсязі сплачувати за надані послуги. Наприклад, з початку введення в державі воєнного стану заборгованість споживачів області за розподіл природного газу збільшилась на 257,9 млн грн, а споживачів Дніпра та Дніпровського району – 83,8 млн грн.

Ми з розумінням ставимося до ситуації, у якій опинилися наші споживачі – промисловість, комунальні підприємства, громадяни.

Цинізм нинішньої ситуації полягає ще й у тому, що теплопостачальна компанія, яка знаходиться під управлінням НАК «Нафтогаз України» є боржником саме АТ «Дніпропетровськгаз» на суму 31 млн грн. І, вимагаючи погашення боргів від Оператора ГРМ, держкомпанія в особі теплопостачальника сама боргує значні суми.

Ми звернулися до Кабінету Міністрів, НКРЕКП та військової цивільної адміністрації з проханням втрутитись в ситуацію, посприявши підписанню відповідних договорів з ТОВ «ГПК Нафтогаз України» та реструктуризації боргів або відстрочки розрахунків по них до кінця бойових дій. Це дасть змогу забезпечити газорозподільні компанії ресурсом, необхідним для стабільного та безпечного газопостачання споживачам Дніпра та Дніпропетровської області.