Плескіт фонтанів, гул ракетного двигуна, стукіт вагонів: у Дніпрі відкрили арт-інсталяцію «Звуки Міста»

У Дніпрі відкрили нову скульптуру «Звуки Міста». В арт-об’єкт трансформували гул ракетного двигуна, стукіт вантажного вагону, хлопок відкриття парашуту і навіть «буркотіння» холодильника «Дніпро». Записані аудіодоріжки обробили в програмі звукового дизайну, а потім виготовили на виробництві. Про це провідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА.

2.jpg
«Звуки Міста» об’єднали мистецтво і технології, спогади та почуття. Пишаємося, що Дніпро долучилося до такого креативного, технологічного і цікавого проєкту. Доводимо, що промислова столиця України дуже творча. Впевнений: городяни приходитимуть до нового арт-об’єкта. Аби послухати й побачити, як «звучить Дніпро», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов.
1.jpg
Серед інших звуків, з яких утворили дніпровську скульптуру, – дзенькіт балончиків стріт-арту, шум моторного човна, що мчить хвилями, тріскіт багаття, відлуння в пустому залі, оплески та гучний сміх.

«Живемо у новий час, коли розбудовується країна, розвивається інфраструктура. Ми змінюємося зсередини. Шукаємо нові форми самовираження. Наш проєкт «Звуки Міста» – саме про це. Вперше звук перетворився на форму», – сказала одна з ініціаторок проєкту, продюсерка GOODMEDIA Альона Тимошенко.
3.jpg
Вона додала: була проведена велика робота. Працювали скульптори, художники, саунд-продюсери. Спочатку ретельно «збирали» звуки. Потім був етап цифрової обробки.

Першу скульптуру проєкту відкрив Президент України Володимир Зеленський на саміті «Кримська платформа». Вона присвячена півострову. Дніпровська – вже третя.
5.jpg
Серед учасників проєкту – міський голова Дніпра Борис Філатов. Один зі знакових для мера звуків – гуркотіння старого холодильника «Дніпро». Такий стояв на кухні у його батьків. Працював шумно, але давав відчуття захищеності та рідного дому.

«Скульптура виглядає модерново. Рухаємося в майбутнє. Відкриті до інновацій. Таким шляхом ідуть найрозвинутіші міста», – сказав Борис Філатов.
6.jpg
Автори проєкту врахували й асоціації інших відомих дніпрян. Гумориста, актора та шоумена Юрія Ткача, співзасновника, голови правління ГО «Асоціація Noosphere» Михайла Рябоконя, художника Валерія Zdesroy. А ще керівника міжнародної організації «Street Workout» Дениса Мініна.

«З народження живу в Дніпрі. Це місто для мене рідне. Охоче поділився, з чим воно асоціюється. Найперше – плескотом річки Дніпро, гомоном набережної, шурхотом велосипедних коліс та кросівок спортсмена», – сказав Денис Мінін.
8.jpg
Дніпрянка Світлана Шелест зізналася: такий незвичний об’єкт бачить вперше. Каже, задумка дуже глибока. Скульптура відображає душу міста.

«Намагаюся помічати цікаве. Нова інсталяція мені нагадує дніпровську хвилю. Кольори приємні, – поділилася мешканка Дніпра Світлана Шелест. – Особисто у мене місто асоціюється з індустріальними звуками та шелестом дерев».
9.jpg
Арт-інсталяції «Звуки Міста» підготували і для Києва, Львова, Одеси, Харкова, Маріуполя, Криму. Проєкт втілили до 30-ї річниці Незалежності України. Над ним працювала команда із 117 людей.