Танці замість гаджетів та спадкоємність поколінь: буденне життя зірок хореографії з Дніпропетровщини

Народний ансамбль «Орлятко» був заснований 53 роки тому. У його витоків стояв хореограф родом з Іспанії – Андрес Родрігез Варрі. Тоді його сім’я створила маленький танцювальний колектив у Палаці культури залізничників, який у 1972 році отримав звання «народного». Нинішній художній керівник Олександр Соколовський долучився до колективу через 20 років після заснування. За цей час у житті народного ансамблю відбулося чимало змін. Про це в ході прес-конференції розказав заслужений працівник культури, курівник «Орлятка» Олександр Соколовський.

Мистецтву танцю у народному ансамблі «Орлятко» навчають учасників від 6 до 20 років. Під егідою Дніпровської обласної філармонії та керівництвом Олександра Соколовського колектив працює у фольклорному та сучасному напрямках. У репертуарі не тільки народно-сценічні номери, а й класика, степ, акробатика, сучасні та бальні танці.

«Колись нас було близько 400, сьогодні 130 людей. Велику, негативну роль відіграла й пандемія. Вона дуже підкосила, але й багато сучасних колективів, сучасної хореографії сьогодні було створено навколо нас, які багато в чому розмили цільову аудиторію. І відбір став гіршим, і кількість зменшилася, проте у нас у старшій групі близько 20 хлопчиків, а цим рідкісний колектив сьогодні може похвалитися», - поділився Олександр Соколовський.

На рахунку артистів чимало медалей, дипломів та призів. Вони були й учасниками української культурної програми XXVIII Олімпійських ігор у Греції. Команді колективу вдалося досягти чималих успіхів. «Орлятко» не тільки популяризує Україну та Дніпропетровщину на міжнародній арені, а запрошують гостей до нашої країни. З 1996 року влаштовує міжнародний фестиваль «Орлятко збирає друзів» в Дніпрі, на який запрошують народні колективи з різних країн: Македонії, Білорусі, Молдови, Литви, Болгарії, Польщі, Словаччини та Венесуели.


«Ми довго за це боролися, нас перевіряли, до нас приїжджали колективи, які бачили, що ми можемо забезпечити рівень, нормальне проживання, харчування та що у нас на високому рівні завжди відбуваються концерти. Ми завжди проводили їх в оперному театрі, філармонії, ми їздили по області. З концертами «Орлятко» було у Дніпродзержинську, Новомосковську, Кривому Розі та інших містах області», - розказав художній керівник народного ансамблю.

До пандемії, розказує Олександр Сокольський, колектив виступав не рідше одного разу на місяць, а то й частіше. Нині ж через, через карантинні обмеження концерти та фестивалі проходять рідше. Та артисти, каже заслужений працівник культури, не падають духом: тренування продовжуються, як і підготовка до нових перемок.


«За 32 роки, що я в «Орлятко», в нас вже з’явилася така спадкоємність поколінь. Мої випускники приводять сьогодні до ансамблю своїх дітей. Ми ведемо боротьбу із гаджетами. Якщо раніше батьки намагалися відірвати дітей від вулиці, то сьогодні дітей треба відривати від гаджетів, хоча б на ці дві години репетиції. І в нас це виходить – нерідко батьки телефонують мені і просять: «Скажіть моєму чи моїй, нехай передзвонить, бо взагалі не підходить до телефону». Тому, коли діти в колективі й спілкуються одне з одним, нам це допомагає відірвати їх від гаджетів», - резюмував Олександр Сокольський.

Раніше ми також писали, що учасники «Орлятка» повернулися з Батумі із перемогою та про те, що творчі колективи – це імідж та показник того, як живе регіон.