У Дніпрі відбудеться перший Всеукраїнський дитячий фестиваль театрального мистецтва

28-31 травня 2021 року у Дніпрі відбудеться перший Всеукраїнський відкритий фестиваль театрального мистецтва аматорських дитячих та молодіжних колективів «Імпреза над Дніпром», присвячений 30-й річниці Незалежності України та Міжнародньому Дню захисту дітей.

Організаторами фестивалю стала громадська організація «Яскрава країна», Дніпровський Академічний Театр драми та комедії та Палац студентів ДНУ ім. О. Гончара за підтримки голови Дніпропетровської обласної ради Миколи Лукашука. Про це стало відомо на місці подій.

Foto_Text_News-2.jpg

«До Міжнародного Дня захисту дітей та до 30-річчя незалежності України ми вперше започатковуємо у Дніпропетровській області дитячий театральний фестиваль «Імпреза над Дніпром». Всіх запрошуємо, буде цікаво», - зазначив Микола Лукашук.

Директор-художній керівник театру Драми та комедії Сергій Мазаний повідомив, що учасниками першого фестивалю стануть 10 провідних дитячих і молодіжних театральних колективів, які покажуть глядачам 14 конкурсних вистав. Регіонально представлена Харківська, Запорізька та власне Дніпропетровська область. Загалом до Дніпра на «Iмпрезу» завітають близько 150 юних театралів 6-18 років.

Foto_Text_News-4.jpg

«Хотів би привітати Дніпропетровщину з тим, що саме в цьому році з нагоди святкування Міжнародного Дня захисту дітей ми з вами започатковуємо відкриття Дитячого Всеукраїнського театрального фестивалю «Імпреза над Дніпром». Хочу подякувати Ользі Обласовій, яка виступила за ініціативу цього проекту, і зараз ми як партнери робимо все можливе, щоб цей фестиваль відбувся на найвищому рівні. Також хочу подякувати за підтримку голові Дніпропетровської обласної ради Миколі Лукашуку за те, що він підтримав, відгукнувся на нашу ідею. 4 дні, 10 колективів з України, 14 вистав, близько 150 участників - це велика робота, великий колектив. Я вважаю, що ми робимо важливу справу, яка буде мати своє відлуння з роками», - сказав він.

Організаторка фестивалю Ольга Обласова додала, що театр - це мистецтво, яке насправді виховує, готує до життя, трансформує життя на найкраще. Тому важливо знаходити підтримку для проведення подібних заходів.

Foto_Text_News-5.jpg

«Я вдячна за те, що ініціатива провести театральний фестиваль отримала підтримку та набула більших масштабів, ніж гадалось. Я вважаю, що театр - це мистецтво, яке насправді виховує, готує до життя, трансформує життя на найкраще. Це був тяжкий рік для всіх творчих колективів - карантин вніс свої корективи. Проте зараз ми маємо змогу зібрати їх на фестивалі. Учасники обіцяють порадувати глядачів різного віку, адже готують як дитячі вистави, так і досить серйозну класичну та сучасну драматургію. Крім того, глядачів чекає жанрове різноманіття: поруч з моновиставами, вистава театру ляльок, а також виступ інклюзивного театру. Усі конкурсі вистави - українською мовою», - сказала вона.

Ольга Обласова додала, що фестиваль буде вільний для глядачів, проте необхідно буде пройти попередню реєстрацію.