В Дніпропетровській області жителі встановили вже понад 5 тисяч домашніх сонячних електростанцій

ДТЕК Дніпровські електромережі — лідер приєднання сонячних електростанцій (СЕС) до мереж в Україні. Наразі в Дніпропетровській області налічується 5182 просьюмера – домогосподарств, які виробляють екологічно чисту електроенергію та забезпечують не тільки власні потреби, а й продають залишок в мережу. В енергокомпанії розказали: в яких районах найчастіше переходять на зелену генерацію. Та пояснили, як оформити підключення сонячних панелей у себе вдома, щоб економити та заробляти завдяки «зеленому тарифу».

В Дніпропетровській області жителі встановили вже понад 5 тисяч домашніх сонячних електростанцій
За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, в Україні нараховується понад 35 тисяч домогосподарств-перших в країні просюмерів*, які виробляють і споживають енергію. Найбільша їх кількість під’єднана до ДТЕК Дніпровські мережі.

«ДТЕК піклується про майбутнє України, активно сприяє підключенню об'єктів зеленої генерації та забезпечує вільний доступ до неї для всіх клієнтів. Щорічно на Дніпропетровщині кількість домашніх сонячних електростанцій зростає практично вдвічі. З початку 2021-го ми вже під’єднали до мереж ще 1165 приватних СЕС. Загалом в області вже активно використовують відновлювані джерела енергії вже понад 5 тисячі сімей. Частину виробленої електрики використовують, а інше продають у мережу, заробляючи на «зеленому» тарифі», — зазначив Андрій Терещук.

Найчастіше на Дніпропетровщині переходять на зелену генерацію у Новомосковському (745 домашніх СЕС) та Нікопольському районах (689), а також у місті Кривий Ріг (619).

Максимальна потужність для приватних СЕС – 30 кВт. На власні потреби зазвичай вистачає близько 10-20% відсотків від цієї потужності. Надлишок клієнти віддають у мережу за зеленим тарифом.

Для установки домашньої сонячної батареї треба мати 2 договори: один – з ДТЕК Дніпровські електричні мережі, інший – з компанією постачальником. А також перевірити потужність генеруючої установки – вона не повинна перевищувати 30 кВт. В інакшому разі необхідно подати заявку на збільшення потужності.
 Після виконання монтажу:

  • З пакетом необхідних документів треба звернутися до центру обслуговування клієнтів;
  • Заповнити бланк заяви-повідомлення;
  • Пройти перевірку монтажу;
  • Встановити лічильник відповідного типу (з GSM-модемом та можливістю обліку спожитої й згенерованої електроенергії);
  • Внести зміни у договори на постачання та розподіл електричної енергії.

Докладніше про те, як перейти на «зелений тариф» та під'єднати домашню сонячну електростанцію, — можна дізнатися на сайті компанії.

* Просьюмер (від англ.): Prosumer, producer - виробник + consumer - споживач.

Довідка:

ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.